ru

Доминант в Фейсбуке      Доминант в Ютубе   Доминант в Инстаграме

часто задавані питання
Новинка - меблевий щит

Мауерлат

Мауерлат

Мауерлат - це опора кроквяної системи у вигляді балки, яка виступає об'єднуючим елементом між стінами і дахом будинку.

Як правило, мауерлат являє собою дерев'яну балку - брус, але зрідка в металевому кроквяному каркасі в якості мауерлата може укладатися швелер або двотавр.

Мауерлат виступає одним з головних елементів кроквяної системи.

Його грамотна закладка є запорукою правильно побудованого даху будівлі з рівномірно розподіленим навантаженням крокв на стіни. Адже перше завдання мауерлата - це розосередження навантажень між точками упору крокв по верхній частині стіновий конструкції. Друга функція - це стійка прив'язка даху до стін будинку. Мауерлат укладається і закріплюється анкерами на стіну будівлі прямо по всьому периметру несучих стін будинку з деяким відступом. З'єднання по кутах дерев'яного мауерлата роблять за допомогою спеціально зроблених врубувань, пов'язаних скобами і болтами для закріплення стяжки. Врубки робляться в половину розміру мауерлата. Мауерлат може підкладатись під крокви у вигляді окремих сегментів. Під мауерлат закладається гідроізолюючий матеріал, що запобігає вплив конденсату, який може виникнути внаслідок різниці температури стін і дерева. Наприклад, це може бути кілька шарів руберойду. Мауерлат разом з кріпленням до крокв створює надійний, стійкий каркас покрівельної системи.

Цікаво, що існує практика влаштування дахової системи без мауерлата. В даному випадку крокви просто кріпляться до балок перекриття, але при цьому всі сконцентровані навантаження даху припадають на місця опор крокв, тоді як мауерлат рівномірно розподіляє їх по всіх стінах.

Переглянуті проекти: