ru

Доминант в Фейсбуке      Доминант в Ютубе   Доминант в Инстаграме

часто задавані питання
Новинка - меблевий щит

Лага

Лаг

Лаг — це брусок, який виступає основою для монтажу дошки підлоги або перекриття в будові.

У наш час слово лаг в більшій мірі використовують як комп'ютерний сленг, що позначає гальмування, зависання, затримку між дією користувача і відгуком додатку - ігри або інтернет-сервісу в он-лайні. Але в будівництві лаги позначають опори для влаштування підлог і міжповерхових перекриттів.

Лаги по суті є несучими конструкціями під чистову підлогу. Залежно від типу кріплення в конструкції будівлі розрізняють регульовані і стаціонарні лаги.

Регульовані лаги монтуються в приміщеннях, де потрібно підняти підлогу на необхідну за проектом висоту. Найчастіше така необхідність виникає в старих будівлях, де простір під підлогою заповнений керамзитом, будівельним сміттям, балками перекриття. Крім цього регульовані лаги можна встановити в будинку або квартирі, де передбачено розміщення під підлогою тепло - звукоізоляційних матів або комунікаційної розводки. Про «плаваючу підлогу» з регульованими лагами можна прочитати в одній з наших публікацій.

Стаціонарні лаги для укладання підлог на бетонній плиті або балках кріпляться просто цвяхами або ж фіксуються металевими оцинкованими куточками.

Матеріалом для виготовлення лаг може бути дерево, бетон, бамбук, також в якості лаг застосовуються швелера, рейки, профільні труби. Для посилення конструкції лаг, можна використовувати комбінацію з дерева і металу. У цьому випадку дошки укладають між двома швелерами і стягують болтами, а зверху монтується решетування. Посилені таким способом лаги характеризуються збільшеним терміном служби.


Переглянуті проекти: