ru

Доминант в Фейсбуке      Доминант в Ютубе   Доминант в Инстаграме

часто задавані питання
Новинка - меблевий щит
Кроква

Кроква – це брус або дошка, що утворюють опору даху під покрівельне покриття будинку.

Кроквяна система збирається з похилих кроквяних ніг, вертикальних стійок і похилих підкосів, які формують необхідну форму і конструкцію даху.

  1. Похилі крокви є найбільш поширеним типом крокв і найчастіше застосовуються в будівництві. Похилі крокви кінцівками спираються на стіни будівлі, а середньою частиною на проміжні опори, якими можуть бути внутрішні стіни або колони.
  2. Висячі крокви - це тип крокв, який застосовується в будові з широкими прольотами без проміжних опор. У будинку з бруса висячі крокви закріплюються на верхній вінець (один горизонтальний ряд бруса) за допомогою спеціально зробленого шипа або за допомогою металевого кріплення. Вгорі висячі крокви з'єднуються між собою болтами. При розмірах прольоту більше 6 м посередині висячих крокв роблять спеціальну стійку. До неї на сталевому хомуті підвішується затяжка. Рішення застосувати саме висячі крокви стане вдалим варіантом для будівництва споруди зі складними архітектурними рішеннями. Можна комбінувати похилі і висячі крокви в будові з декількома прольотами. У тій частині будівлі, де є внутрішні опори, встановлюють похилі крокви, а в частині будинку без проміжних опор - висячі крокви.
  3. Дерев'яні ферми - це найскладніша конструкція крокв, що складається з різних рівнів горизонтальних балок, з'єднаних вертикальними і похилими дерев'яними стійками і підкосами. Тому даний тип крокв найбільш міцний і стійкий до різного навантаження і прогину, за рахунок чого його доцільно використовувати для будівель з довгими прольотами без проміжних опор, а також для посилення існуючої кроквяної системи.

При будівництві складної по конструкції будівлі кроквяну систему комбінують з різних типів крокв.

У будинку з бруса опорою для закріплення крокв служить верхній вінець, в каркасному будинку підставою для кріплення крокв виступає верхня обв'язка, в кам'яному будинку крокви кріплять до мауерлату. Вершини крокв і ферм з'єднує прогін з бруса або металу, над яким згодом закладається коник даху.

У процесі зведення будинку грамотний розрахунок і облаштування кроквяної системи є дуже важливим моментом, від якого залежить довговічність і комфорт будови.

 

Переглянуті проекти: