ru

Доминант в Фейсбуке      Доминант в Ютубе   Доминант в Инстаграме

часто задавані питання
Новинка - меблевий щит
Сруб

Зруб - це дерев'яна будівля без даху і підлоги зі стінами, виконаними з колод або бруса.

За особливостями конструкції зруби також розрізняють:

  • Городня (ряж) - дерев'яний зруб, що заповнюється каменем для будівництва огорож, укріплень, опор для мостів і гребель.
  • Повалуша - велика окрема вежа з колод в особняку або садибі.
  • Четверик - прямокутний зруб. Найпростіша чотирикутна будівля з дотриманням певних пропорцій конструкції. Споруда з бруса 220 мм повинна мати довжину стіни 6-6,5 м. При відступі від заданих параметрів обов'язково передбачається установка внутрішньої стіни для додання міцності конструкції.
  • Шестерик - шестикутний зруб.
  • Восьмерик - восьмигранний зруб.
  • П'ятистінок - зруб з внутрішньою стіною (перерубом), одночасно змонтованою з основним зрубом. Являє собою базовий варіант будинку з одним внутрішнім перестінком, що розділяє простір на два приміщення.

У зрубах колоди або брус укладаються одне на інше і з'єднуються по кутах різними способами: "в обло", "в чашу", "в лапу", "в ластівкин хвіст", "в півдерева", "в теплий кут".

Історія зведення зрубів налічує кілька тисячоліть, вмілі теслі здавна збирали зруб за допомогою однієї тільки сокири без єдиного цвяха. У наш час зруби зводять із застосуванням скоб, металевих або дерев'яних нагелів.

Один ряд покладених колод або бруса в зрубі називають вінець, самі ж колоди в зрубі спочатку називали «самці». А замість крокв встановлювали «лати», які були меншого розміру ніж основні колоди.

Балки перекриттів для підлоги і стелі називалися «переклади». Частота їх укладання залежала від товщини перекладів. Під тонкі балки робили стовпчасті опори. В перекритті для стелі переклади спирали на передостанній вінець, щоб була можливість настелити дошку на перекриття та зробити теплоізоляцію. Уздовж поздовжньої осі зрубу по центру укладали центральну балку, звану «матінкою» (сволоком), для зміцнення конструкції і зовнішніх стін. Тому в п’ятістінку і четверикові сволок або кілька таких балок обов'язково присутні. Вінчала конструкцію зрубу «Князєва лата», на якій кріпився коник даху. Як видно з вищевикладеного, сучасні будівельні процеси повністю базуються на основі перевіреної часом технології зведення зрубу, удосконалюючи і модернізуючи її в окремих деталях.

Зруб, до якого крім зовнішніх стін додані перестінки, лаги, перекриття, кроквяна система, називають силовим комплектом будинку. Це будинок без оздоблення, в якому відсутні двері, вікна, покрівля, оздоблення стін, підлоги, стелі, міжповерхові перекриття. Головна перевага силового або базового комплекту будинку полягає в тому, що спочатку можна замовити собі просто каркас будинку (зруб + кроквяна система), а потім доукомплектувати його, якщо відразу немає грошей на будівництво під ключ. Крім того, добре буде, якщо дерев'яний будинок перед повною чистової обробкою, дасть усадку хочаб протягом півроку, тому саме такий варіант будівництва є найкращим для економії і оптимального розподілу бюджету споруди.

 

Переглянуті проекти: