ru

Доминант в Фейсбуке      Доминант в Ютубе   Доминант в Инстаграме

часто задавані питання
Новинка - меблевий щит

Діагональна кроква (діагональна нога)

Діагональна кроква

Діагональна кроква – це балка, яка спирається на кут будівлі в кроквяній системі чотирьохскатного даху.

Діагональні крокви також називають накосними, так як вони впираються в місце з'єднання двох мауерлатів або на накосний ригель. Діагональна кроква або діагональна нога є однією з ключових деталей чотирьохскатного даху або даху з розжолобками. По суті, діагональні крокви являють собою роздвоєне продовження конькового прогону даху.

Однією з особливостей даного елементу є більша довжина в порівнянні зі звичайними прямолінійними кроквами. Крім того, в покрівельній конструкції на діагональну крокву завжди спираються наріжники Тому на накосні крокви доводиться набагато більше навантаження, ніж на звичайні крокви. Через це під накосні ноги обов'язково встановлюються одна або кілька опор у вигляді стійок або підкосів, які монтують під певним кутом до горизонту, упираючи в лежень. Сам кут їх установки не має істотного значення, головне розрахувати конструкцію так, щоб в місці максимального зосередження навантаження крокви підтримувалися підкосом.

Кількість прогонів в четирьохскатному даху визначає вид упору діагональної кроквяної ноги в конику. Якщо є тільки один прогін -накосні ноги спирають на консолі прогону. Якщо є два прогони - на шпренгель або на прибоїну (коротиш дошки з товщиною від 5 см). Для посадки на шпренгель, консоль або прибоїну, нижня частина накосної крокви підрубується в горизонт і прикріплюється цвяхами. Якщо є така необхідність, діагональні крокви додатково кріпляться до опори за допомогою металевого хомута або тугої дротяної скрутки. У розжолобках (внутрішніх кутах в місцях стикування двох скатів), накосні крокви не вийде поставити на шпренгель, тому їх підпирають стійками або підкосами.

Установка діагональних крокв - важливий етап в установці конструкції чотирьохскатного даху, в якій необхідно забезпечити правильну геометрію розташування складових елементів і рівномірний розподіл експлуатаційних навантажень покрівлі.


Переглянуті проекти: