ru

Доминант в Фейсбуке      Доминант в Ютубе   Доминант в Инстаграме

часто задавані питання
Новинка - меблевий щит
  • News ua

В Україні побудують хмарочос у формі крашанки

Архітектурне багатство України налічує безліч історичних пам'ятників і споруд, але що щодо сучасних будівель? На жаль, примітних сучасних будівель в Україні зовсім небагато. Більшість будівель морально застаріли, і їх ніяк не можна назвати архітектурними символами країни. Так що ж залишається робити? На це питання відповіла амбітна архітектурна група «Архиматика», яка запропонувала оригінальну ідею про створення нового символу - великого хмарочоса у вигляді пасхального яйця (крашанки). Але чому ж вибір припав саме на таку форму?

Фарбувати яйця на свято Пасхи є тисячолітньою традицією яка дотримується в багатьох країнах світу, але саме в Україні вони стають особливим символом. Традиційні орнаменти, а також яскраве розмаїття квітів - все це сильно відрізняє українські писанки від інших великодніх яєць. Та й якщо поглянути на це з символічно боку, то яйце - це символ нового народження, прагнення переходу в нову форму. Багато національних українських письменників оспівували крашанки, надаючи їм безліч значень. Дивлячись на всі ці доводи, стає зрозуміло, чому ж архітектори вирішили вибрати саме такий вид для нового хмарочоса.

хмарочос у формі крашанки

Відомо, що хмарочос буде стояти з 44-х поверхів, з'єднаних за допомогою металоконструкцій. Але повну красу нового споруди можна буде побачити в нічний час доби. На оболонці хмарочоса буде розташована величезна кількість світлодіодів різних кольорів, які і будуть прикрашати величезну писанку. Зовні це буде схоже на гігантський світлодіодний екран, що складається з близько 33000 пікселів. Оболонка буде повністю інтерактивною, тому візерунки на будівлі будуть змінюватися час від часу. Реалізація даного амбітного проекту обійдеться в 483 мільйони доларів США, з яких 47 мільйонів піде на світлодіодний фасад.

Переглянуті проекти: