ru

Доминант в Фейсбуке      Доминант в Ютубе   Доминант в Инстаграме

часто задавані питання
Новинка - меблевий щит
  • News ua

Новини технологій обробки деревини

Технології та ноу-хау, які ще вчора могли здивувати кожного, сьогодні швидко освоюються в повсякденному житті і стають звичайною справою. У будівництві постійно винаходять інноваційні матеріали і експериментують з різними видами сировини. Впровадження новітніх відкриттів в області обробки різних матеріалів, в тому числі і деревини, вже сьогодні формує архітектуру майбутнього.

Отже, почнемо, що ж нового відбувається в розвитку технологій обробки дерева?

Екологічність і застосування деревини в будівництві і виробництві, як поновлюваного виду сировини, виходять на перший план

Що в першу чергу потрібно відзначити, так це те, що однією з глобальних сучасних тенденцій в розробці технологій є пріоритетність екологічності та економії витрат сировини та енергоресурсів. Саме тому в пріоритеті робота з традиційними натуральними матеріалами, таким як дерево. Нововведення в деревообробній галузі дозволяють деревині сьогодні стати значним конкурентом для таких матеріалів як метал, полімери, кераміка. Сучасні методи обробки деревини дають можливість повністю позбутися від її недоліків і надати їй довговічність та стійкість від гниття, вологи і деформації. Можна сказати, що деревина стає матеріалом майбутнього.

Розвиток розробок в області модифікації деревини

У наш час настільки зросло споживання модифікованої деревини, що це стало стимулом для подальших розробок у цьому напрямку і значно розширило область застосування дерева. Модифікування деревини - це цілеспрямована зміна її властивостей. В результаті модифікування деревини термічною обробкою або хімічним способом, її механічні міцність і водостійкість підвищуються в три рази, а стабільність матеріалу зростає в цілих чотири рази. Завдяки такій обробці навіть деревина низької якості, особливо м'яких листяних порід, може широко застосовуватися у виробництві, будівництві та при оздоблювальних роботах.

Хімічне модифікування деревини

Призначенням будь-якого дослідження є створення матеріалу, який би знайшов своє застосування на практиці. Прикладом успішної хімічної модифікації і використання такої модифікованої деревини можна назвати дорожній міст в місті Снеку, Нідерланди, побудований з ацетильованої масивної деревини сосни. Ацетильована деревина виробляється шляхом заміщення атомів водню в деревині залишком оцтової кислоти CH3CO (ацетильною групою). Після цього виходить унікальний, високоякісний матеріал, стабільний, стійкий до деформацій і дуже довговічний, який деякі навіть називають "новою породою деревини", що ідеально підходить для зовнішніх робіт з оздоблення терас і споруд.

. мост

Термообробка деревини

Термодерево

термодревесина

Термодерево отримують під впливом екстремально високої температури, в результаті чого поряд з природними якостями дерево набуває нових відмінних характеристик, які виключно високо цінуються при виготовленні різних дерев'яних конструкцій. В процесі експлуатації термодеревину не потрібно обробляти захисним засобом, адже вона набуває стійкого опору перед грибковими ураженнями і стає довговічнішою за звичайне дерево в двадцять п'ять разів! Крім усього іншого, в рази підвищуються протипожежні, вологовідштовхувальні і теплоізоляційні властивості матеріалу. Це дуже розширює спектр його застосування. Термодеревина є одним з найбільш важливих напрямків діяльності нашої виробничо-будівельної компанії. Ми раді запропонувати нашим споживачам висококласну, екологічно чисту альтернативу хімічно обробленому дереву. У фотогалереї нашого сайту /ua/galereya/termoderevina можна побачити, як термообробка покращує зовнішній вигляд матеріалу і після неї деревина набуває красивий, насичений темно-коричневий відтінок з чітко вираженою натуральної деревної текстурою. Компанія «Домінант» виробляє профільні вироби без застосування хімічних складів, стабільні в найскладніших умовах!

Деревина високої щільності

Древесина высокой плотности

Мабуть, єдиний недолік дерева, як будівельного матеріалу - це обмежена можливість формування. У Німеччині винайшли нову технологію ущільнення деревини, яка істотно розширила сферу її застосування. Зовні ущільнену деревину зовсім не відрізнити від звичайного дерева. Лише потримавши в руках два зразка, можна помітити, що один з них набагато важче іншого. Процес ущільнення і стиснення мікроструктури деревини відбувається при температурі 150 градусів методом гарячого пресування, в результаті чого щільність дерева досягає 1 кг/дм3. Таку щільність можна порівняти з щільністю води. Суха деревина в нормальному стані характеризується вдвічі меншою щільністю, її структура схожа на пористу губку. Що і дає можливість отримувати під гарячим пресом без будь-яких втрат балки з прямокутним перетином з круглих колод. Ущільнена деревина найкраще проявляє свої переваги при зведенні масштабних інженерних конструкцій, де навантаження на матеріал можуть розподілятися нерівномірно. В даному випадку ущільнене дерево покликане зберегти гармонійну архітектуру і поліпшити експлуатаційні характеристики будівлі.


Застосування нанотехнологій в будівництві і виробництві з деревини

Нанокристалічних целюлоза (NCC) з деревної пульпи стала воістину проривом серед нових технологій. Цей матеріал виробляється шляхом глибокого очищення деревної пульпи з видаленням лігніну, геміцелюлози та інших полімерних з'єднань, після чого маса перемелюється і гідролізується в кислоту для видалення домішок. Отримана в результаті густа паста дає можливість отримати нанофібрілли і використовувати їх з метою поліпшити якості інших матеріалів. Нанокристалічна целюлоза - це дешевий, легкий у виробництві і міцний матеріал, який проводить електрику, та який можна застосувати практично скрізь - від виробництва деталей комп'ютера до виготовлення запчастин автомобіля. Утворюючи поєднання з іншими матеріалами, нанокристалічна целюлоза дає надміцні з'єднання, які користуються великим попитом у виробничих компаній. Наприклад, японська компанія Pioneer Electronics застосовує NCC для виготовлення гнучких рідкокристалічних дисплеїв, а всім відома корпорація IBM додає її в компоненти для комп'ютерів. NCC з деревної пульпи є міцнішою за нержавіючу сталь у 8 разів, тому цей матеріал також використовується у виробництві легких бронежилетів і балістичних стекол. За своєю суттю NCC є натуральним і поновлюваним варіантом вуглецевих нанотрубок. Перший завод з виробництва наноцеллюлози був відкритий листопаді 2011 року в Канаді. На сьогоднішній день цей завод щодня випускає по тонні NCC.

Іноді застосування нанотехнологій по відношенню до дерева можна порівняти навіть з красивою казкою. Тайванські дослідники придумали імплантувати наночастинки золота в листя дерева Бакопа щоб змусити дерева світитися, а тим самим добитися зниження витрат на електроенергію, яка потрібна для освітлення вулиць, а також мінімізувати забруднення атмосфери вуглекислим газом.

Нано дерево

Інженери з Фінляндії придумали, як надрукувати на 3D-принтері дерево з листям з органічних фотоелементів, які зможуть виробляти кисень для міських вулиць і генерувати енергію для їх освітлення.

Як ми з вами переконалися, інженери, хіміки та інші вчені, а також безпосередньо виробники всього світу постійно вдосконалюють технології обробки деревини, і результати виправдовують себе в повній мірі. Унікальні за своїми властивостями деревні матеріали являють собою привабливу нішу для вкладення інвестицій, дають можливість розвивати бізнес і отримувати прибуток, а для споживача високотехнологічне дерево є справжньою гарантією високої якості виготовленої з нього продукції.

Переглянуті проекти: