1 вересня відбулося урочисте відкриття міні-містечка Анатевка неподалік від Києва для євреїв - переселенців з Донбасу. Наша будівельна компанія займалася будівництвом дерев'яного готелю та синагоги для цього важливого соціально-адаптаційного проекту.

Євреї завжди були дуже дружним народом. Вони приходять у важкі часи на допомогу один одному і добре знають, що якщо самим раптом знадобиться підтримка, то вони отримають її обов'язково. Доказом особливої згуртованості єврейського народу стало відкриття міні-містечка для євреїв, біженців із зони АТО, під головуванням головного рабина України Моше Реувен Асмана. Анатевка знаходиться в селі Гнатівка Київської області. У невеликі квартири затишних дерев'яних будиночків вже заселилися 26 єврейських сімей з Донеччини. Квартири завбачливо облаштовані душовими кімнатами і меблями, що є дуже суттєвим моментом для переселенців з обмеженими фінансами, а ось побутову техніку новосели вже набуватимуть своїми силами.

Анатевка є дуже важливим соціально-адаптаційним проектом, фундамент якого був закладений послом Ізраїлю на Україні Еліавом Білоцерківським. Задум проекту з'явився у головного рабина України, коли виникла необхідність надати допомогу і дах над головою євреям, які втратили своє житло внаслідок військових дій на сході України. Назву поселення взято з твору Шолома Алейхема «Тев'є-молочник», сюжет якого розгортається в селі Гнатівка (в перекладі з англійської - «Анатевка»), у Київській області. У цієї місцевості є сакральне значення - тут в 1837 році похований великий праведник раббі Мордехай з Чорнобиля, засновник хасидської чорнобильської династії. Будівництво «Анатевки» фінансово підтримали меценати з Ізраїлю і Великобританії. Саме вони ініціювали створення не просто центру, а цілого міста для переселенців з повноцінною соціальною інфраструктурою. За словами головного рабина України Моше Реувен Асмана, завдяки підтримці друзів і з Божою допомогою вдалося здійснити неможливе і всього після трьох місяців будівництва відкрити першу чергу заселення.

Ми дуже раді участі в цій благій справі, адже будівельною компанією «Домінант» для проекту було побудовано дерев'яний готель площею 576,16 м2 і синагога площею 390 м2! У перспективі Анатевка прийме понад 500 жителів. Цей унікальний проект відрізняється своєю всебічної спрямованістю і забезпечує повну соціальну інтеграцію на новому місці для переселенців.
Містечко Анатевку ще на етапі будівництва відвідував Ханіна Берман, який є праправнуком Шолому-Алейхему. «Це непередаване відчуття - знаходитися в місці, де створюється щось подібне. Ми всі займаємося благодійністю, перевести гроші з картки - у цьому немає нічого незвичайного. Але коли ти знаходишся в цьому місці, бачиш, як ростуть ці будинки, - це зовсім інша справа! Може, ще тому, що я в дитинстві любив будувати моделі з брусків Lincoln Logs, і ці будинки мені чимось їх нагадують, вони теж складаються з брусів, тільки в реальний розмір. Це просто приголомшливо! Я обов'язково повинен приїхати сюди зі своїм батьком. Йому 75 років, я дуже хочу, щоб він все це побачив! » - поділився емоціями нащадок видатного єврейського драматурга.
Особливою гордістю нашої будівельної компанії «Домінант» є те, що саме в зведеній з дерева частини Анатевки, за словами творців проекту, планується відкрити культурний центр і музей єврейства в Україні!



Проект «Анатевка» є наочно прикладом вирішення проблеми біженців з Донеччини. Як свідчать дані ООН, в Україні таких біженців вже набагато більше мільйона. Стільки ж людей вже виїхали за кордон. На українській території, підконтрольній «ДНР» і «ЛНР», проживало близько двадцяти тисяч євреїв. Багато з них вже покинули рідні домівки, щоб знайти притулок в Анатевці, звідки колись злий рок зігнав, тепер уже всесвітньо відомого молочника і філософа за покликом душі Тев'є.
Участь у проекті «Анатевка» для нас стало просто безцінним досвідом. Впевнені, що це міні-містечко стане світлим символом добра, миру і єднання народів, як і знаменитий «Тев'є-молочник» з Гнатівки (Анатевки), що став світовим бестселером.



















