ru

Доминант в Фейсбуке      Доминант в Ютубе   Доминант в Инстаграме

часто задавані питання
Новинка - меблевий щит
  • News ua
  • Головна
  • Новини
  • Вперше в Україні: електронні біржові торги з реалізації необробленої деревини!

Вперше в Україні: електронні біржові торги з реалізації необробленої деревини!

16 липня в Сумах пройшли перші електронні біржові торги з реалізації необробленої деревини! Організатором такого нововведення стала Товарно-сировинна біржа «Сумська ресурсна біржа», на базі програмного забезпечення якої і було проведено захід. Спеціальне програмне забезпечення для електронної біржі півроку розробляли сумські фахівці.

Впервые в Украине: электронные биржевые торги по реализации необработанной древесины!

Керівництво області та лісгоспів, обласна держадміністрація, переробники деревини повністю підтримали даний захід. Адже завдяки електронним торгам забезпечується повна анонімність і прозорість торговельних угод, що виключає змови і зловживання. Електронні біржові торги забезпечують більшу оперативність результатів, на них встановлюється найпрозоріша ціна на деревину, найбільш об'єктивно відповідна ринковому попиту.

Електронні біржові торги виключають прямий контакт між продавцем і покупцем, що знімає ризики різних махінацій і психологічного пресингу. Крім того, електронні торги можуть проводитися частіше, ніж аукціони. Це значно спрощує весь процес закупівель сировини і сприяє збільшенню надходжень до бюджету, а також повністю задовольняє потреби підприємців у придбанні необхідної сировини. Звичайний аукціон по закону проводиться лише раз на квартал.

У підсумку, перші в Україні електронні торги завершилися успіхом. У них взяло участь 32 покупця. Лісопідприємствами Сумської області було виставлено 127 лотів. 85 лотів або 68,5% було реалізовано. З них 44 пішло за стартовою ціною, а за інші в режимі «on-line» проходила цінова боротьба.

Що цікаво, електронна біржа готова обробляти заявки лісгоспів не тільки Сумської області, але і всієї України хоч щодня. Крім того, організатори впевнені, що до участі в електронних торгах повинні залучатися і закордонні покупці деревини. Грунтуючись на успіху даного заходу, сумчани планують електронні торги зерном і вибудовування системи торгів через брокерські контори, щоб торгівлею і покупками займалися виключно професіонали.

Тепер у інших українських міст є чому повчитися і, звичайно ж, усім варто було б перейняти успішний досвід модернізації системи біржових торгів.

Переглянуті проекти: