ru

Доминант в Фейсбуке      Доминант в Ютубе   Доминант в Инстаграме

часто задавані питання
Новинка - меблевий щит
  • News ua

Найвищий сучасний дерев`яний будинок

Популярність дерева в якості сучасного будівельного матеріалу можна без зусиль пояснити його легкістю і, водночас, міцністю, природною, теплою красою. А завдяки стрімкому розвитку будівельних технологій, з дерева можна побудувати практично будь-яку будівлю.

dom BergenУ Норвегії, у місті Берген, зараз продовжують будувати найвищий сучасний дерев`яний будинок у світі. Його зведенням займається будівельна компанія Rakennusliike Ropone, і в цьому році будівництво споруди планується закінчити. Такі проекти, як сучасний дерев`яний будинок Treet («Дерево»), наочно демонструють, що дерев`яне будівництво незабаром буде займати істотне місце у міській архітектурі, і що для зведення висоток можна успішно використовувати природні матеріали.

dom Bergen 1Використання дерева дозволяє істотно скоротити викиди вуглекислого газу в атмосферу, що дуже актуально для сучасної екологічної ситуації. За норвезьким проектом Treet («Дерево»), найвищий сучасний дерев`яний будинок буде заввишки в 14 поверхів (49 м2). Даний проект поб`є вже існуючий рекорд багатоповерхівки з дерева, побудованої в Австралії (місто Мельбурн). Багатоповерховий сучасний дерев`яний будинок, який знаходиться в Мельбурні, має висоту 32 м. Цікаво, що найвища дерев`яна споруда в світі на сьогоднішній день - це собор монастиря Пері в Сепинцe (Румунія), висота якого становить 78 м.

dom MelburnЯк заявляють норвезькі підрядники, до справжнього моменту вже продано більша частина з 62 квартир у будинку Treet. П`ятиметрова висота стель, гарний вид з верхніх поверхів через панорамні вікна, перспектива здорового життя в стінах з екологічно чистого матеріалу - цей сучасний дерев`яний будинок дуже приваблює замовників.

Sapanta Peri monasteryТехнологічним нововведенням даного проекту є несуча конструкція, виконана з колон в метр завтовшки, зроблених з клеєного бруса. Тобто сучасний будинок за проектом Treet передбачає наявність повністю дерев`яного каркаса. У той же час в архітектурі фасаду планується використання і таких матеріалів як скло і бетон, які захистять дерев`яні конструкції від високої вологості, характерної для клімату цієї місцевості.

Для того щоб сучасне дерев`яне будівництво розвивалося разом з розвитком технологій, потрібно повсюдно удосконалити його норми і правила. Наприклад, у Канаді сучасний дерев`яний будинок дозволено будувати висотою максимум в шість поверхів, а сучасний дерев`яний будинок у США та Китаї - не вище п`яти. Тому тільки серйозні зміни в будівельному законодавстві різних країн зроблять можливим подальше поширення дерев`яної архітектури не тільки в заміському житловому будівництві, але і в центрі найбільших міст.

Переглянуті проекти: