ru

Доминант в Фейсбуке      Доминант в Ютубе   Доминант в Инстаграме

часто задавані питання
Новинка - меблевий щит
  • News ua

Нові тенденції в дерев'яному житловому будівництві

Дерево завжди залишається найпопулярнішим будівельним матеріалом завдяки своїм відмінним технологічним властивостям і, звичайно ж, унікальною природною красою. А за допомогою новітніх технологій будівництва, сьогодні можуть зводитися дерев'яні будинки яких завгодно архітектурних форм і стилю, включаючи традиційну класику або навіть футуристичний хай-тек. При всьому цьому розмаїтті, всі дерев'яні будинки однаково гармонійно вписуються в природний ландшафт і в атмосферу мегаполісу.

Повсюдно в Америці і Європі дерев'яні будинки не втрачають провідних позицій в житловому будівництві, а багатоповерхові висотні дерев'яні будинки все частіше виступають предметом різних досліджень, а також випробувань, в ході яких не раз доведено, що дерев'яні споруди конкурентоспроможні, економічні і екологічні. Багатоповерхові висотні дерев'яні споруди виправдали себе для зведення і моделювання будь-якої конструкції. В останні роки, коли дерев'яне будівництво переживає своє відродження, однієї з новітніх тенденцій дерев'яного домобудівництва є будівництво висотних багатоповерхових дерев'яних будівель.

Шведським фахівцям на власному досвіді вдалося довести, що багатоповерхові дерев'яні будинки в цілому обходяться на 5-20% дешевше, ніж їх аналоги з залізобетону. Також багатоповерхові дерев'яні будинки не поступаються своїм аналогам з інших будівельних матеріалів по звукоізоляції. 

novie tend1У Стокгольмі спроектували і побудували дерев'яний восьмиповерховий житловий будинок, який є однією з найвищих будівель, цілком виконаних з дерева. Висота будинку 26 м. Будинок був зведений на замовлення Folkhem - компанії, що досліджувала доцільність, екологічність і рентабельність дерев'яного будівництва в умовах сучасного мегаполісу. У будинку розташовано 31 квартира з площею від 55 до 130 м2. Дерев'яну конструкцію будинку складає модульний каркас з масиву дерева. Модулі кріпляться до фундаменту металевими стрижнями. Загальна вага даної дерев'яної конструкції в три рази менше, ніж аналогічної, виконаної із залізобетону. Фасад будівлі складає необроблена деревина кедра. Вона відома такими відмінними характеристиками, як висока стійкість до ураження шкідниками і стійкість проти гниття. Кедр в цій споруді використовували також і для внутрішньої обробки приміщень. Кедрова деревина здатна згодом змінювати колір під впливом різних погодних явищ, сонця, дощу. Вона поступово набуває сріблясто-сірого відтінку. Такий дерев'яний будинок з кедрової деревини не потребує додаткового догляду, його не потрібно фарбувати, проводити в ньому трудомісткі оздоблювальні роботи. Через деякий час будинок сам по собі буде виглядати ще добротніше.

novie tend2У Фінляндії, відповідно до програми сприяння дерев'яному будівництву, в містах зводяться багатоповерхові дерев'яні будинки. І до цих пір відгуки мешканців, які населяють ці дерев'яні будинки виключно позитивні. Враховуючи такий позитивний досвід різних європейських країн, в Євросоюзі було впроваджено програму "Дерев'яна Європа". Ця програма передбачає, що відсоток, який займають дерев'яні будинки, в загальному обсязі житлового фонду до 2020 року повинен становити 80%. Необхідно підкреслити, що ряд європейських країн вже зараз близькі до зазначеного процентного співвідношення. У Фінляндії дерев'яні будинки займають 40% загального житлового фонду, Німеччина показує результат в 20%, Австрія - 30%. Нові тенденції в дерев'яному житловому будівництві охоплюють також сферу зведення громадських споруд. Тут можна привести в приклад інститут лісу в Йоенсі, Палац Сібеліуса (Лахті), офіс Finnforest (Гельсінкі). Разом з тим, в Європі постійно розробляються нові технології, які дозволяють зводити високотехнологічні висотні дерев'яні будинки. Сучасні розробки в сфері технологій дерев'яного будівництва дають нові можливості значно оптимізувати і зменшити витрати на будівництво, а також істотно скоротити загальний будівельний цикл. Крім усього іншого, дерево і саме по собі володіє безліччю якісних переваг, переважаючих інші будматеріали. Однією з найбільш актуальних переваг в наше століття кліматичних катаклізмів - це, безсумнівно, висока сейсмостійкість дерева. За оцінками експертів, дерево при ударних навантаженнях прогинається і потім повертає свої початкові позиції завдяки таким якостям як гнучкість і висока еластичність, на відміну від залізобетонних конструкцій, які при поштовхах в земній корі можуть обрушитися відразу.

novie tend3Дуже цікавим є той факт, що, за результатами досліджень, дерев'яні будинки і широке поширення використання дерева в масовому будівництві здатне впливати на концентрацію в атмосфері вуглекислого газу. Один дерев'яний будинок середніх розмірів може адсорбувати 40 тонн вуглекислого газу, що дорівнює за кількістю викидам автомобіля, який активно використовується протягом 20 років однією сім'єю.
Для слов'янських країн характерно не особливо активне впровадження західного досвіду зі зведення висотних дерев'яних будівель. Багатоповерхові житлові будинки та офісні центри у нас скрізь зводяться з цегельних або залізобетонних конструкцій. Хоча будівництво дачних дерев'яних котеджів давно вже увійшло в моду повсюдно і поступово набирає обертів. Заміські житлові дерев'яні будинки теж стають все більш затребуваними.

Екологічність і економність визначають дерево як будівельний матеріал і для громадських будівель.

Переглянуті проекти: