Зателефонуйте мені

Щоб зробити процес побудови і оздоблення дерев'яного будинку зрозумілим для всіх бажаючих, в своїх публікаціях ми відображаємо різні нюанси зведення та оздоблення зрубів. Сьогодні покажемо, як виконати монтаж металочерепиці, продемонструємо основні етапи процесу покрівельних робіт і звернемо увагу на найважливіші моменти.

Інструкція з монтажу металочерепиці №1

Серед широкого вибору матеріалів для покриття покрівлі саме металочерепиця є найпопулярнішою завдяки своїм перевагам. Вона стійка до негативних впливів і різких перепадів температурного режиму, що особливо важливо для наших погодних умов, міцна, має невелику масу і досить проста в облаштуванні, безпечна і недорога. Але найбільше нас приваблює відсутність в ній несприятливих хімічних речовин. Найбільший мінус металочерепиці в тому, що вона буде шуміти під час дощу, але навіть це не біда, адже цю проблему легко можна вирішити.

Щоб зробити якісний монтаж покрівлі, необхідно:

Провести точні підрахунки

Інструкція з монтажу металочерепиці №2

Металочерепиця на даху візуально утворює ряди і хвилі. Між рядами, як правило, дистанція 35 см. 6 хвиль черепиці з зазначеним відстанню між рядами утворюють один модуль. Листи металочерепиці, які пропонуються в продажу, можуть містити один, три, шість і десять модулів. Щоб дізнатися, скільки нам знадобиться листів, найбільшу довжину горизонталі ската ми ділимо на робочу ширину листа обраної марки черепиці. На виході ми отримуємо кількість рядів, після чого зможемо визначитися з числом модулів, і, як наслідок, закупимо правильне число матеріалів. Крім металочерепиці для її монтажу треба ще придбати додаткові елементи, двометрові сталеві планки (якщо нахил покрівлі 30°) і листи 200х125 см в тон черепиці. Мінімум нахилу, при якому допускається монтаж металочерепиці, становить 11°.

Заготовити інструменти

Інструкція з монтажу металочерепиці №3

Необхідний список: інструмент для різання по металу, шуруповерт, рівень, дриль, рейки, монтажна стрічка, прилад для вимірювання та індивідуальний захист. Не забуваємо також безпосередньо про черепицю, покрівельні планки, декоративні накладки. Тепер у нас є всі інструменти приступаємо до справи!

Підготувати поверхню

Інструкція з монтажу металочерепиці №4

Оскільки черепиця має невелику вагу, для її монтажу нам вистачить основи у вигляді звичайної обрешітки з дерева. Обрешітку набивають з кроком, який відповідає розмірам черепиці. В іншому випадку при монтажі покрівлі буде ризик, що саморізи будуть заганятися в порожнечу.

Провести термоізоляцію

Інструкція з монтажу металочерепиці №5

Вона не тільки допомагає зберегти тепло, але і зменшити шум від опадів, адже металочерепиця - один з найбільш гучних покрівельних матеріалів. Щоб здійснити утеплення, покриємо крокви пароізоляційною плівкою. Процес завершується укладанням утеплюючого шару (оптимальний розмір шару 25 см) і гідроізоляційної плівки. Утеплювач з плівкою кріпляться до крокв таким чином, щоб плівка провисала між ними на пару сантиметрів і конденсат стікав у водостік.

Здійснити монтаж

Інструкція з монтажу металочерепиці №6

Листи зручніше викладати з правого торця даху, причому кожен накривати наступним. Край листа вкладається по карнизу. Кращим варіантом в якості саморізів буде застосування оцинкованих шурупів з ущільнювальними каучуковими головками, які герметично заповнять отвори при закручуванні. Загвинчувати саморізи можна за допомогою шуруповерта або дриля.

Приділити увагу окремим важливим моментам

Інструкція з монтажу металочерепиці №7

Торцеві планки кріпляться внапуск, розміри «хвиль» підганяють до ширини скатів. При установці покрівельної планки, простір між нею і листом додатково заповнюється ущільнювачем. Для запобігання попадання води під коник на похилих схилах встановлюють аероролік. Коник фіксують з виступом по 2 або 3 см.

Обладнаємо єндову

Інструкція з монтажу металочерепиці №8

Нижню єндову потрібно поставити ще до того, як починати укладати покрівельний матеріал, адже вода з покрівлі повинна стікати саме в цей добірний елемент. Єндову починають монтувати знизу і продовжують внапуск на 25-30 см, при цьому додаткова дошка потрібна для кожної єндови. Під карнизом планка обрізається, по ній роблять відбортовку, закладаючи під неї ущільнювач. Як переконатися, що єндова змонтована правильно - в місці, де знаходиться кріплення, лист стикається з дошкою єндови. Не повинно залишитися отворів, через які дощ зможе проникати крізь дах. Потім встановлюються декоративні накладки, які повинні прикрити обрізані листи. Їх монтують знизу вгору, а вироби кладуть внапуск.

Доглядаємо за дахом

Інструкція з монтажу металочерепиці №9

Спеціальний захисний шар на поверхні металочерепиці захищає матеріал від корозії, але і він може пошкодитися згодом від постійного атмосферного впливу. Тому покрівлю потрібно регулярно очищати спеціальної ворсистою щіткою, але без використання яких би то не було хімікатів, які порушують захисний шар. Також необхідно стежити за чистотою водостоків. Дотримуючись всіх цих правил, можна зробити так, щоб ваша покрівля прослужила вам більше 50 років.

В цілому, процес монтажу металочерепиці не такий важкий, як здається з першого погляду. Якщо ви будете слідувати вищевказаним пунктам, ви зможете здійснити його своїми руками. Але завжди краще в будь-якій справі покластися на досвід професіоналів. Грамотний підхід до монтажу покрівлі, допоможе зробити її запорукою тепла і затишку в будинку. Ми завжди раді запропонувати вам послуги кращих фахівців з будівництва та оснащення дерев'яних зрубів!

Коментарі

Товар додано для порівняння.