Зателефонуйте мені

Вентиляція є однією з основних інженерних систем в будинку, оскільки виконує багато важливих функцій. З її допомогою встановлюється оптимальна атмосфера і вологість, попереджується поява конденсату. Сьогодні поговоримо про особливості вентиляції дерев'яного будинку, який в силу своїх природних особливостей характеризується повітропроникністю і не потребує встановлення складної вентиляційної системи.

Отже, почнемо з головної особливості дерев'яного будинку в порівнянні з іншими. Дерево - це живий, дихаючий матеріал. Джерелом цілющого кисню, причому насиченого корисними деревними фітонцидами, в зрубі служить сама деревина. Найоптимальнішим варіантом системи вентиляції дерев'яного будинку буде природна вентиляція, скомбінована з механічною припливно-витяжною в приміщеннях, які завжди мають потребу в додатковому провітрюванні: кухня, санвузол, підвал.

Конструктивні особливості різних систем вентиляції

1. Природна вентиляція зрубу

Особливості вентиляції дерев'яного будинку №1

Природна вентиляція, безсумнівно, виступає оптимальною схемою вентиляції зрубу, тим більше, якщо в ньому планується камін або піч, через трубу якої додатково відбувається вентилювання житла. Суть природної вентиляції полягає в тому, щоб на етапі будівництва виконати спеціальні отвори-канали в рублених стінах, а на кухні або у ванній кімнаті по два отвори - зверху і знизу. Система каналів виводиться під коник даху якомога вище для забезпечення достатнього перепаду тиску. Через ці повітроводи відпрацьоване повітря буде віддалятися, а свіже - надходити на його місце. Отвори повітропроводів можна закривати за допомогою спеціальних елементів і відкривати тільки при необхідності. Сила тяги регулюється висотою каналів, кількістю поворотів і наявністю теплоізоляції.

2. Механічна (припливно-витяжна) вентиляція в будинку з дерева

Витяжку в зрубі, як в принципі, і в будь-якому іншому будинку, доцільно встановлювати в санвузлі і на кухні. Функціонування витяжки забезпечується підняттям нагрітого повітря над холодним, яке затримується знизу. Припливні клапани розміщують нижче витяжних повітропроводів. Через припливні клапани заходить свіже повітря, а витяжні вентилятори примусово виводять відпрацьоване повітря.

Особливості вентиляції дерев'яного будинку №2

Що цікаво, в дерев'яних будинках вентиляційні канали проектуються окремо для кожної кімнати, особливо для ванної санвузла та кухні. Наприклад, у ванній можна в стіні зробити отвір, який закривається спеціальною кришкою. Для відтоку повітря використовують вентиляційну шахту. Витяжка відпрацьованого повітря виводиться з ним на дах. У такій системі відвід з приміщення повітря контролюється. Конструкцію механічної вентиляції можна оснастити вентилятором, обігрівачем і зволожувачем повітря, фільтрами від пилу.

Обов'язково в дерев'яній будові слід звернути увагу на системи вентиляції даху і підлоги.

Вентиляція даху

Якщо не продумати систему вентилювання покрівлі, то під нею буде накопичуватися конденсат, поступово руйнуючи покрівлю, через що надалі постраждає і сам будинок. Для цього під час монтажу покрівлі ми обов'язково використаємо гідроізоляцію і пароізоляцію, щоб частина конденсату виводилося назовні. Але для виведення решти обов'язково потрібна вентиляція даху. Грамотна вентиляція даху відведе вологу, попередить обмерзання горищного простору, забезпечить провітрювання і висушування конструктивних елементів покрівлі за рахунок постійної циркуляції повітря.

Особливості вентиляції дерев'яного будинку №3

Щоб ефективно вентилювати покрівлю, роблять коникові продухи під карнизом покрівлі. До них має бути забезпечено вільний доступ повітря шляхом зазору не менше 5 см між зовнішнім і теплоізоляційним шарами даху. Витяжку можна зробити не тільки за рахунок коникових отворів, але і у вигляді скатних вентиляційних елементів, встановлюваних поблизу коника.

Система вентиляції підлог

Особливості вентиляції дерев'яного будинку №4

Якщо не продумати систему вентилювання підлоги, застояне повітря і конденсат утворюють сприятливу атмосферу для появи грибків і плісняви. Підлогу треба вентилювати через повітрозабірники або через прості продухи, передбачені з-під підлоги на вулицю. Іноді вентиляцію підлоги стимулюють отворами в цоколі. Треба не забути закрити вентиляційні отвори взимку, щоб не допустити промерзання конструкції підлоги. Для захисту будинку від гризунів на отвори ставляться решітки, а при морозах можна використовувати для закривання отворів дерев'яні або глиняні пробки або цеглини, які легко витягти з настанням тепла після танення снігу.

Монтаж вентиляційної системи

При установці вентиляції в будинок з дерева треба врахувати кілька особливостей зрубу:

  • 1. Вентиляційний короб і повітровідвідні труби встановлюються безпосередньо на спеціальні кріплення, а не прямо на бруси.
  • 2. Вибираючи матеріали і обладнання, особливу увагу слід звернути на їх незаймистість.
  • 3. Проектуючи вентиляційну систему, не забувайте про компенсаційний отворі в стіні, інакше можна допустити деформацію конструкції з часом.
  • 4. Вентиляція у ванній повинна мати протипожежні заслінки, які перекривають приплив кисню.

Як і завжди, в питаннях систем вентиляції рекомендуємо звертатися до фахівців, які професійно займаються своєю справою, адже безпека - найважливіший фактор для вашого будинку.

Коментарі

Товар додано для порівняння.