Зателефонуйте мені

Сучасні умови буквально вимагають передбачити економію на джерелах енергії при будівництві будинку. Енергозберігаючий будинок являє собою незалежну енергосистему, в якій підтримка кімнатної температури практично не вимагає зовнішніх ресурсів.

Розібратися в основних принципах будівництва такого будинку допоможе досвід розвинених країн Америки та Європи, які вже давно піклуються про економію природних ресурсів, а енергоефективність у них - це не просто слово, а частина цілеспрямованої державної політики.

Енергозберігаючий будинок, або пасивний, як його ще називають, повинен відповідати наступним вимогам:

  • Коефіцієнт теплопровідності стін повинен бути менше 0,15 Вт/м*К
  • Містки холоду відсутні
  • Будівля має компактні розміри
  • Джерела енергії повинні застосовуватися поновлювані (наприклад, сонячні колектори)
  • Ставляться склопакети з низькою тепловіддачею
  • Рекуператори з високим рівнем повернення тепла
  • Обігрів повітря відбувається за допомогою пасивних пристроїв

Енергоефективний будинок, побудований з дотриманням всіх рекомендацій, буде витрачати на 70-90% менше енергії, ніж звичайний. Отже, в цій статті ми з'ясуємо, що ж необхідно для побудови енергозберігаючого будинку.

Матеріал для будинку

Будівництво енергозберігаючих будинків №1 Будівництво енергозберігаючих будинків №2

Найкраще використовувати матеріал з низьким коефіцієнтом теплопровідності не більше 0,15Вт/м*К, наприклад, дерево. Наше підприємство пропонує будинки з соснового бруса, який характеризується дуже низьким коефіцієнтом теплопровідності 0,09-0,14 Вт/м*К (сосна поперек волокон). Пропонуємо для порівняння подивитися аналогічні показники інших будівельних матеріалів в нашій публікації «Теплопровідність будівельних матеріалів» Найбільш енгергоефективним матеріалом вважаються СИП-панелі з низьким коефіцієнтом теплопровідності, тепловтрати яких дорівнюють нулю. Але в будівництві будинку з СИП-панелей є свої підводні камені - обмеження висоти споруди (не більше двох поверхів), паронепроникність і низька теплопровідність, що призводить до ефекту термоса всередині приміщення. Тому вибір матеріалу для будівництва будинку є дуже відповідальною, можна навіть сказати першорядною справою. Перед будівлею будинку обов'язково варто зважити всі «за» і «проти» щодо матеріалу його стін і лише після цього приступати до решти етапів будівництва.

Теплоізоляція

Будівництво енергозберігаючих будинків №3

Через зовнішні стіни, дах і підлогу витрачається до 35% тепла, тому тільки відповідний шар утеплювача може врятувати ситуацію. Не турбуйтеся про ціну: витрати на утеплення швидко окупаються! Ізоляція не впливає на навколишнє середовище і вигідна господареві будинку. Щоб досягти кінцевої мети - збереження тепла в будівництві, варто використовувати якісні утеплювачі, що володіють певними перевагами. Перелік хороших утеплювачів пропонується в одній з наших публікацій.

Вікна

Будівництво енергозберігаючих будинків №4

Вікна повинні бути теплими, але, в той же час, вони повинні «дихати», не створюючи ефекту термоса в приміщенні і проблеми конденсату. Найпоширеніші вікна пластикові, дерев'яні та алюмінієві ми розглядаємо в статті: «Які вікна краще поставити в дерев'яний будинок?» Важливо знати, що, сонцезахисне скло і камери з аргоном збережуть на 40% більше тепла.

Вентиляція

Будівництво енергозберігаючих будинків №5

Зазвичай вона відбувається за рахунок природного спонукання руху повітря, який проникає через пази, а виходить за допомогою пасивних вентиляційних систем. У енергоефективних будинках замість вікон можуть використовуватися звукоізолюючі склопакети, а вентиляція здійснюється через установку рекуперації тепла.

Рекуператори тепла

Будівництво енергозберігаючих будинків №6

Рекуператор - це теплообмінник, який використовує теплоту зі стороннього джерела. Взимку він повертає теплову енергію, яка витікає з повітрям, що видаляється, а влітку перешкоджає проникненню спеки. У рекуператорі зустрічаються два потоки повітря - витяжне і припливне, які через різницю температур обмінюються тепловою енергією. Простіше кажучи, холодне повітря нагрівається, теплий - охолоджується. Рекуператор споживає мало електрики, зберігає чистоту повітря і працює дуже тихо.

Відновлювана енергія

Будівництво енергозберігаючих будинків №7

Альтернативні джерела енергії (сонячні колектори та сонячні батареї) повністю вирішують питання енергозбереження. Їх коефіцієнт корисної дії більше одиниці і вони запобігають негативного впливу на навколишнє середовище.

Проект

Будівництво енергозберігаючих будинків №8

Визначаючись з проектом, не забувайте, що компактний будинок буде дешевшим в утриманні. В будівлі повинні бути великі південні вікна, щоб максимально використовувати сонячне тепло і денне світло. Холодні, технічні приміщення повинні знаходиться з північного боку, а житлові - з південної і західної сторін. Широкі навіси з південного боку влітку будуть затінювати приміщення від перегріву, а взимку забезпечать доступ сонця.

Освітлення

Будівництво енергозберігаючих будинків №9

Для економії використовуйте світлодіодні блоки.

Оранжерейний ефект

Будівництво енергозберігаючих будинків №10

Зимовий сад добре утримує тепло, захищаючи приміщення від холоду або перегріву.

Дощова вода

Будівництво енергозберігаючих будинків №11

Її можна використовувати для поливу, а сіру воду (після миття і купання) - для змиву туалетів. Використовуйте змішувачі, які економлять воду, а також потурбуйтеся про затримку дощової води на ділянці.

Ставні та штори

Будівництво енергозберігаючих будинків №12

Щільні віконниці відмінно економлять енергію, а подовжені навіси, дерева, рослинність, що плететься по стінах, забезпечать захист будинку від перегріву.

Управління будинком

Будівництво енергозберігаючих будинків №13

Система «розумний будинок» досить дорога, тому можна використовувати тільки окремі її елементи. Автоматика - це кращий контроль над збалансованим опаленням будинку.

Якщо ви передбачите використання теплозберігаючих технологій ще на етапі будівництва, це значно допоможе заощадити на опаленні та електроенергії в найближчому майбутньому.

Компанія «Домінант» пропонує послуги з будівництва теплого енергозберігаючого будинку з подвійного бруса. Такий варіант дійсно найоптимальніший для будівництва житла. Паралельний брус об'єднує всі переваги дерев'яних будинків. При виборі даного матеріалу, ви отримаєте енергоефективне будівлю з мінімумом тепловтрат:

  • ваш майбутній енергоефективний будинок з подвійного бруса матиме високу ступінь теплоізоляції, яка складається з потрійної системи захисту (брус + утеплювач + брус);
  • подвійне замкове з'єднання бруса забезпечить міцну і надійну конструкцію будинку;
  • ви отримаєте унікальний екологічний будинок, зовнішній вигляд і якість якого вас, безумовно, здивують!

Пропонуємо прямо зараз перейти в розділ наших проектів будинків з подвійного бруса, де можна вибрати енергозберігаючий будинок, який навіть в самі суворі зимові морози подарує вам тепло домашнього вогнища.

Коментарі

Товар додано для порівняння.