Зателефонуйте мені

Чи знайдеться хто-небудь з нас, хто не любить літо? Адже всім подобається яскраве сонце, нескінченно довгі дні, теплі ночі, насичені запахом трав і квітів. Таку неймовірну літню атмосферу можна зберегти у власному будинку круглий рік. Для цього потрібно створити в своєму будинку зимовий сад, який буде дарувати вам позитивні емоції та літній настрій весь час. Як це зробити, ми розповімо в сьогоднішній публікації.

У самому будинку або біля будинку зимовий сад можна спланувати по-різному: як перехід між приміщеннями, як житлову зону відпочинку, їдальню, мансарду, оранжерею і теплицю.

Проекти будинків із зимовим садом передбачають кілька варіантів:

Сад-буфер – це закритий перехід між двома житловими приміщеннями або житловою кімнатою і вулицею, де можна не встановлювати систему опалення. На початку весни для рослин тут можуть використовуватися ІЧ-випромінювачі та електрообігрівачі. Приклад такого саду - засклена веранда.

Зимовий сад: як вдома створити «вічне» літо? №1

Житловий сад – інтегрований в будинок сад. Зазвичай це зона відпочинку, вітальня або їдальня. Тут використовується загальна система опалення, тому при проектуванні приділяють увагу гідроізоляції і теплозбереження, а також системі вентиляції, яка забезпечить підтримку необхідної вологості.

Зимовий сад: як вдома створити «вічне» літо? №2

Сад–оранжерея – спеціальна конструкція з системами життєзабезпечення рослин. Часто тут вирощують тропічні рослини, а для скління використовуються металопластикові пакети і створюється інтегрована система кліматоутворення. Такий сад використовується тільки для хобі і відпочинку, а не як житлове приміщення.

Зимовий сад: як вдома створити «вічне» літо? №3

Основні переваги зимового саду:

  • повітря в такому будинку завжди насичене киснем;
  • в зимовому саду зазвичай багато світла, що також позитивно впливає на життя, підвищуючи життєвий тонус господарів;
  • облаштування зимового саду розширює функціональну площу будинку;
  • великі вікна накопичують сонячне світло і нагрівають приміщення, що дає економію опалення;
  • зимовий сад надає затишок приміщенню.
Зимовий сад: як вдома створити «вічне» літо? №4

Що важливо знати про проект будинку з зимовим садом?

Розташування зимового саду:

Східне – найвдаліший напрямок за рахунок тривалості світлового дня. Влітку не перегрівається, але не варто відкидати питання про додаткове затемнення та примусову вентиляцію;

Зимовий сад: як вдома створити «вічне» літо? №5

Західне – допомагає заощадити опалення. Влітку може знадобитися додаткове охолодження;

Зимовий сад: як вдома створити «вічне» літо? №6

Південне – найбільш проблемне через додаткові витрати на вентиляцію і полив;

Зимовий сад: як вдома створити «вічне» літо? №7

Північне – потрібен буде додатковий обігрів.

Зимовий сад: як вдома створити «вічне» літо? №8

Знаючи такі нюанси розташування зимового саду, ви зможете оптимально спланувати його у себе вдома. Є ще деякі моменти, які заслуговують на особливу увагу.

Особливості проекту заміського будинку з зимовим садом:

    1. Опалення – особливо важливо для зимового саду - оранжереї. Денна температура в оранжереї повинна бути +22-24, а нічна 14-15. Система опалення може бути автономною, або інтегрованою в загальну систему будинку. Для обігріву можна використовувати будь-який тип обігрівача: інфрачервоний, електричний, водяний, система «тепла підлога» та інші.
    2. Вентиляція - в даному випадку це приплив свіжого повітря, який дуже потрібен рослинам. У зимовому саду потрібна саме примусова вентиляція, найкраще - з системою рекуперації тепла (так можна скоротити втрати тепла до 70%).
    3. Освітлення - восени і взимку рослинам може бути недостатньо природного світла, тому краще облаштувати додаткове освітлення. Для цього найкраще підійдуть або металогалогенні лампи, або спеціальні фітолампи.
    4. Полив - найкраще підійде крапельна система поливу, яка забезпечить різну інтенсивність зволоження для різних рослин.
    5. Затемнення - інтенсивне сонячне світло пригнічує ріст рослин. Затінення можна забезпечити за допомогою штор (жалюзі). Для зимового саду, який має південне розташування, рекомендують встановлювати спеціальне скло, що відзеркалює сонячне проміння.

Зимовий сад: як вдома створити «вічне» літо? №9

Основні вимоги для приміщення зимового саду:

      • площа приміщення не повинна бути менше 15 м2;
      • покрівля повинна бути під кутом 45°;
      • захисна конструкція повинна протистояти термічній дії, так як може утворюватися конденсат.
Зимовий сад: як вдома створити «вічне» літо? №10

Стиль зимового саду:

Вікторіанський стиль – це класика, яка підійде в будь-який будинок. Часто роблять сади, які мають вигляд виступаючих багатогранників і скляний дах у вигляді п’яти променів. Таку форму використовують, коли хочуть отримати округлий сад.

Зимовий сад: як вдома створити «вічне» літо? №11

Григоріанський стиль – такі споруди мають прості обриси, які відрізняються переважанням прямих ліній і прямокутних перетинів. За допомогою такої форми можна більш ефективно облаштувати внутрішню зону.

Зимовий сад: як вдома створити «вічне» літо? №12

Середземноморський стиль – має легку конструкцію з односхилим дахом. Добре виглядає біля невисокого будинку.

Зимовий сад: як вдома створити «вічне» літо? №13

При грамотному підході і облаштуванні з душею, зимовий сад прикрасить будинок і зробить ваше життя більш затишним і яскравим. Тепер ми пропонуємо вам розглянути наші проекти будинків з бруса з зимовим садом, в кожному з яких ви знайдете оптимальне розташування всіх приміщень, естетичний зовнішній вигляд і всі умови для виключно комфортного проживання.

    Коментарі

    Товар додано для порівняння.