Зателефонуйте мені

З давніх-давен лазню вважали обов'язковим атрибутом житла, але і зараз багато хто хоче обладнати її в будинку, адже лазня має прекрасний оздоровчий ефект. Облаштувати її можна і своїми руками, втіливши всі свої побажання в інтер'єрі, але звичайно ж краще довірити це відповідальне завдання професіоналам. А до цього обов'язкового слід ознайомитися з правилами облаштування лазні, щоб вона приносила тільки користь і радість протягом довгих років.

Найголовнішими вимогами до облаштування лазні вважаються:

  • Пожежна безпека. Піч не повинна щільно примикати до стіни, а між нею та іншими предметами повинен бути протипожежний відступ в 50 см і більше.
  • Гідроізоляція. Вона потрібна для того, щоб матеріали, з яких зроблена лазня, довго залишалися в хорошому стані.
  • Теплоізоляція. Утеплення лазні сприятиме тривалому утриманню необхідної температури при нагріванні приміщення.
  • Екологічність. Баня обов'язково повинна бути побудована з екологічно чистих матеріалів. Ідеальний варіант - дерево.За довгі роки роботи нами було розроблено і реалізовано безліч проектів дерев'яних лазень з бруса на будь-який смак.

Лазня складається з таких приміщень:

Передлазнева кімната (передбанник). Це тамбур, який перешкоджає проникненню холодного повітря в інші відділення лазні. Зазвичай там зберігають банний інвентар і паливо для печі. У цьому приміщення можна обладнати також кімнату відпочинку.

Як правильно обладнати лазню №1

Роздягальня. Вона повинна бути теплою і досить великою. Тут розміщуються шафки з вішалками, лавки і дзеркало. Тут можна облаштувати і санвузол, який відокремлюється перегородками.

Як правильно обладнати лазню №2

Мийна є прохідним приміщенням між парною і роздягальнею. Температура в цьому приміщенні повинна бути трохи вище, ніж температура в кімнаті відпочинку.

Як правильно обладнати лазню №3

Парна це головне приміщення лазні. Парилку облаштовують так, щоб вона була вентильованого. А головним елементом цього приміщення є полиці, які розташовуються уздовж однієї із стін. Розмір парильні залежить від кількості осіб, які мають одночасно перебувати в ній.

Як правильно обладнати лазню №4

Але парну не роблять великою, так як це веде за собою значні витрати на обігрів. У парильні встановлюють піч і, обов'язково, димохід. Якщо ж вибрати електричну піч для сауни, тоді монтаж спеціального димовідводу не знадобиться. В нашій наступній публікації докладніше розглянемо види печей для облаштування лазні.

Як правильно обладнати лазню №5

Головну увагу в комплектації лазні приділяють пристрою печі. Конструкцію варто вибирати так, щоб вона була максимально функціональною. Якщо збираєтеся застосовувати пристрій, який не передбачає самостійний підігрів рідини, то потрібно подбати про окрему ємність або ж бойлер.

Як правильно обладнати лазню №6

Облаштування приміщень лазні починають з облаштування підлоги. Пол роблять дерев'яним. Для початку роблять котлован під фундамент, а в тому місці, де повинна бути піч, котлован поглиблюють на 50 см. Після заливки фундаменту насипають щебінь, на якому влаштовують «чорнову підлогу», за якою прокладуть тепло-, гідроізоляцію, а також основний настил. Пол роблять з невеликим ухилом у бік зливу, щоб там не накопичувалася вода. Для основного настилу радять використовувати деревину листяних порід.

Як правильно обладнати лазню №7

Особливу увагу варто звернути на облицювання стелі, так як вона піддається впливу гарячого повітря. Спочатку монтують шари теплоізоляції і гідроізоляції, а вже після - основне оздоблення. У парній обов'язково повинна бути решетування, яке кріплять з кроком 50-80 см. Кращим матеріалом для стелі вважаються дошки з липи. Вони не тільки мають гарний золотистий відтінок і приємний медовий аромат, але і рівномірно нагріваються під дією високих температур.

Як правильно обладнати лазню №8

Облицювання стін всередині приміщення починається установкою двох захисних шарів - теплоізоляції і пароізоляції. Для зовнішньої обробки добре підійде дерев'яна вагонка, яку набивають на обрешітку. Найкраще використовувати вагонку з липи, осики або вільхи. Про унікальні якості перерахованих порід деревини можна докладніше дізнатися з нашої статті: Властивості деревини: чим корисні різні породи дерева?

Якщо ви зібралися облаштувати лазню самостійно, варто також звернути увагу на різні додаткові елементи. Останнім часом модним стало використовувати скляні двері в парильню, однак не будь-яке скло підходить для цього, воно повинне витримувати різкі перепади температури. Не варто також забувати про такі важливі деталі облаштування лазні як захисні екрани, підкладки на лежак і термометри.

Найважливіше - правильно вибрати всі необхідні матеріали і дотримуватися етапи будівельних робіт, і тоді ваша лазня стане чудовим місцем для відпочинку і оздоровлення.

Коментарі

Товар додано для порівняння.