Зателефонуйте мені

Будинки з бруса крім несучих стін мають міжкімнатні перегородки. Роблять їх найчастіше також з брусу, але в одному дерев'яному будинку можна поєднувати різні типи перегородок. За рахунок встановлення, наприклад, каркасних перегородок можна суттєво зекономити загальний бюджет будівництва дерев’яного будинку та й оздоблення вибрати на свій смак. Про це та інші особливості монтажу міжкімнатних перегородок саме в будинку з брусу ви дізнаєтеся в цій статті.

Спочатку слід зазначити, що каркасні перегородки в дерев'яному будинку легко реконструювати, змінюючи планування. Це їх основна відмінність від несучих стін. Вони також можуть бути не передбачені в конструкції фундаменту і можуть мати полегшену основу. Але окрім того, що міжкімнатні каркасні перестінки відрізняються легкістю і простотою монтажу, вони обов’язково повинні бути міцними, витримувати певне навантаження і мати гарну тепло- і звукоізоляцію. Є багато різновидів перестінків, але найбільш популярними є каркасні та гіпсокартонні. Монтаж цих видів перегородок не складний, його можна навіть виконати своїми руками, але завжди краще, коли роботу виконують справжні професіонали. Отже розглянемо докладніше можливі варіанти міжкімнатних перегородок в будинку з дерева.

Різновиди міжкімнатних перестінків:

  • каркасно-щитові;
  • дерев'яні, столярні;
  • суцільні;
  • гіпсокартонні;
  • скляні.

Каркасно-щитові перегородки

Монтаж міжкімнатних перегородок в будинку з брусу №1

Це найекономічніший варіант. Утеплюють міжкімнатні каркасні перегородки мінватою або іншим якісним утеплювачем. З двох сторін конструкцію герметизують пароізоляційним матеріалом. Він грає захисну роль від вологості, яка утворюється в житловому приміщенні, запобігаючи її потраплянню всередину перегородки.

Дерев'яні, столярні перегородки

Монтаж міжкімнатних перегородок в будинку з брусу №2 Монтаж міжкімнатних перегородок в будинку з брусу №3

Такі перегородки декоровані або листами з цільної деревини, або покриті лаком або фарбою. Теплоізоляція та звукоізоляція в них низька, тому використовуються вони рідко. Ще буває, що після будівництва дерев'яного будинку залишаються стругані або не стругані дошки, які можна використати для виготовлення міжкімнатних перегородок. Підійде матеріал шириною від 150-200 мм і товщиною 50-60 мм. Між собою такі бруски з'єднують за допомогою шпунта. З дощок так само можна зробити щити, які потім збирають в перегородку. Для цього підійде матеріал різної довжини і товщини. В такому випадку можна скористатися всіма будівельними залишками. Найоптимальнішим розміром для щитів вважаються дошки, товщина яких 20, 25 або 40 мм. Виготовляють щити з дошками з двох або трьох рядів. А для підвищення теплоізоляції і звукоізоляції між шарами прокладають руберойд або картон, пергаментний папір або теплоізоляційний матеріал. Конструкція столярних перегородок відноситься до фільончастих. Такі перегородки можна не обробляти.

Суцільні перегородки

Монтаж міжкімнатних перегородок в будинку з брусу №4 Монтаж міжкімнатних перегородок в будинку з брусу №5

Такі перегородки в дерев'яному будинку зазвичай роблять з матеріалу, який використовувався в будівництві. Жорсткість системі надають металеві шипи діаметром 10 мм і довжиною 100 мм. Зверху і знизу конструкція кріпиться за допомогою трикутних брусків. З боків цвяхами з'єднують з несучою стіною. Звукоізоляція та теплоізоляція у конструкції залежить від якості бруса.

Гіпсокартонні перегородки

Монтаж міжкімнатних перегородок в будинку з брусу №6 Монтаж міжкімнатних перегородок в будинку з брусу №7

Даний тип перегородок зводиться за допомогою гіпсокартону і металевого профілю. Гіпсокартон вважається досить простим у використанні, і багато хто своїми руками без будь-чиєї допомоги облаштовує перстінки з цього матеріалу. Однак, формування стін із гіпсокартону у дерев’яній будівлі має деякі ньюанси, які слід враховувати. Тільки дотримавшись рекомендацій з нашої публікації про оздоблення гіпсокартоном ви отримаєте в результаті надійну і довговічну конструкцію.

Скляні перегородки

Монтаж міжкімнатних перегородок в будинку з брусу №8 Монтаж міжкімнатних перегородок в будинку з брусу №9

Напрочуд гарним є поєднання дерева і скла в інтер’єрі зрубу. Тому такі конструкції затребувані в офісах або готелях, ресторанах або кафе. Вдома також можна поєднати скло і дерево для створення оригінального і сучасного дизайну. Монтаж скляної перегородки вимагає застосування спеціального профілю, інструментів і знань, тому встановлення таких конструкцій вимагає професійного підходу.

Таким чином, в будинку з дерева не обов'язково вся обробка повинна бути дерев'яною, можливі різні варіації. Ми пропонуємо всім бажаючим послуги з облаштування каркасних перегородок всередині побудованого нами дерев'яного будинку.

Технологічний процес монтажу каркасної перегородки включає:

  1. Спорудження каркасу з бруска 100х50 мм.
  2. Облаштування системи утеплення (100 мм): укладання утеплювача, укладання пароізоляційної плівки.
  3. Установка контррейки для вентиляційного зазору між паробар'єром і оздоблювальним матеріалом для перегородки.
  4. Після цього можна оббивати перегородку гіпсокартоном, OSB плитами та ін. для подальшого декорування.

Каркасні перегородки в будинку з цегли або блоків відразу встановлюються на монтажну піну. А от в дерев’яному будинку з брусу їх монтують із зазорами, які дорівнюють величині усадки зрубу плюс 1 см. Тобто якщо після зборки зрубу його усадка буде на 5-7 см, то вертикальний зазор складе 7-9 см. Горизонтальні зазори для внутрішніх стін при монтажі встановлюються такі ж самі по 1 см з кожної сторони.

Отже, каркасні перестінки можна встановити в будь-якому дерев’яному будинку, і навіть, відразу після його монтажа, за умов дотримання правильної технології. Сподіваємось, що прочитавши цю статтю, ви знайдете для себе оптимальний варіант облаштування перестінків, а ми залюбки допоможемо з його реалізацією.

Коментарі

Товар додано для порівняння.