Зателефонуйте мені

Яким би добрим не був дерев'яний будиночок, він обов'язково потребує регулярного догляду. Проведення періодичних або профілактичних робіт допоможе підтримати його ідеальний стан. Існує думка, що дерев'яні будиночки є дуже стійкими і довговічними, і це дійсно так, але лише в разі правильної експлуатації. Якщо ви будете проводити всі необхідні роботи, то в подальшому зможете насолодитися прекрасним результатом - житло буде виглядати як новеньке протягом багатьох років, що підтверджують факти з нашої статті: «Довговічність дерев'яного будинку». В іншому випадку, можуть виникнути тріщини, а також з'явитися вогкість, та й зовсім - будинок може стати повністю застарілим.

Особливості догляду за дерев'яним будиночком

Догляд за дерев'яним будинком №1

Будівництво будинку з бруса, як правило, є найбільш доступним за ціною, якщо порівнювати з іншими будівлями. Сам по собі дерев'яний будинок недорогий в обслуговуванні і відрізняється простотою і легкістю експлуатації. Зрубу властива висока міцність, природний волого і повітрообмін, хороша тепло- і звукоізоляція, а також самобутня краса. Ідеально відшліфований брус в повній мірі розкриває природну текстуру дерева неймовірної краси і не вимагає додаткової обробки і декору, виконуючи функцію ефектної прикраси. Але яким би міцним матеріалом не здавалася деревина, у неї існує безліч потенційних небезпек, які здатні негативно впливати на неї, руйнуючи красу і цілісність. В першу чергу, хотілося б сказати про грибок, який є проблемою номер один для багатьох будинків. Він прискорює процес гниття у дерева, а також створює шкідливу атмосферу зі своїм мікрокліматом, яка впливає не тільки на будинок, але і на його мешканців. Другою, не менш важливою, проблемою є вологість. Якщо ваше дерев'яне житло не буде нічим оброблено, то кілька рясних опадів можуть привести до його деформації. Ще однією проблемою можуть стати різні личинки і комахи, які харчуються деревиною, перетворюючи її в труху.

Щоб уникнути цих небезпек, потрібно виконувати такі дії:

  • Використовувати спеціальні речовини або просочення. Вони діляться на два види: антипірени та антисептики . Антипірени здатні відмінно захистити деревину від загоряння без прямих джерел вогню. В основному в цю категорію входять різні лаки, пасти і фарби. Антисептики добре захищають від проникнення вологи і комах, а також перешкоджають виникненню грибків. Їх необхідно наносити періодично через певний проміжок часу.
  • Перевірка герметичності швів і тріщин зрубу. Регулярно перевіряйте всі проблемні ділянки, особливо після дощових погодних сезонів. При виникненні проблеми заново нанесіть герметик, а також подивіться на систему видалення водних стоків.
  • Не варто недооцінювати вплив сонячних променів, а саме - ультрафіолету. Використовуйте лакофарбові матеріали, щоб уникнути його впливу, і не забувайте звертати увагу на металеві деталі, які потребують ґрунтовці і фарбуванні.
  • Але перевірка будинку на одних лише стінах не закінчується, оскільки є ще покрівлю та фундамент. Покрівля перевіряється кілька разів на рік, і особливій увазі підлягають ковзани і карнизи. При огляді фундаменту стежте за тим, щоб не було течії, особливо через підняття рівня ґрунтових вод або сходу снігу по весні.

Догляд за дерев'яним будинком №2

Дані процедури рекомендується виконувати як мінімум кілька разів на рік, особливо навесні і восени. Шар фарби підлягає заміні не рідше ніж через 5 років, то ж саме стосується антисептика. Дотримуючись цих правил, ви зможете бути впевнені в тому, що ваш дерев'яний будиночок залишиться в цілості протягом довгих років.

При установці нового будинку, всі ці процеси проводяться на завершальному етапі перед початком експлуатації. Після проведення фінішних робіт по шліфуванню і фарбування дерев'яних стін, протягом п'яти - шести років не буде потрібно додаткових ремонтних і профілактичних робіт залежно від виду фінішного антисептика. За рахунок фінішної обробної фарбування продовжується термін служби зрубу і поліпшуються його експлуатаційні характеристики. Фінішні, оздоблювальні роботи, які професійно виконують досвідчені фахівці виробничо-будівельної компанії «Домінант», продовжують термін експлуатації дерев'яного зрубу.

Експлуатація будинків з профільованого і оциліндрованного бруса

І ось ви зважилися замовити для себе дерев'яний будиночок, але виникає одне питання: з якого бруса його вибрати? В основному, при будівництві дерев'яних будинків, використовують бруси двох видів: профільованого і оциліндрованного. Технологію виготовлення профільованого бруса ви зможете прочитати в нашій статті: «Цілісний сухий профільований брус вакуумної сушки» , а оциліндрованого: «Оциліндрований брус: виробництво та сучасні будівельні технології».

Між ними існує кілька серйозних відмінностей, як в процесі виготовлення, так і під час експлуатації. Основна відмінність їх проявляється при укладанні, оскільки бруси мають різні сполуки в зрубах. Профільовані бруси мають шипи і пази, а ось в оциліндрованих вирізають спеціальні «чашечки». Також оцилиндрованні колоди мають природну вологість, а цілісний профільований брус - це повністю сухий матеріал, про що докладніше читайте в статті «Способи висушування деревини».

Догляд за дерев'яним будинком №3 Догляд за дерев'яним будинком №4

Отже, оциліндрований брус є більш примхливим матеріалом, оскільки схильний до більш сильних дефектів при підвищенні вологості. Якщо провести неправильний монтаж, то в подальшому можуть з'явитися тріщини в стикових з'єднаннях, які потребуватимуть замазки. Також природна вологість цього матеріалу впливає на специфіку опалення будинку, оскільки через це не можна допускати різкі перепади температури і вологості, як всередині, так і зовні будинку, особливо в перші місяці після монтажу, коли протікає процес усадки. Але, незважаючи на ці недоліки, даний брус володіє хорошою теплоізоляцією і довговічністю, надійністю і міцністю. Варто взяти до уваги його привабливий зовнішній вигляд і неповторну фактуру.

Будинки з профільованого бруса мають низьку теплопровідність, що дозволяє швидко опалювати їх в зимовий період. Також профільований брус, попередньо висушений у вакуумній сушці до 16% вологості, є повністю стабілізованим матеріалом, непідвладним ніяким деформаціям і змінам.

Догляд за дерев'яним будинком і вибір для нього матеріалів - справа дуже відповідальна, тому рекомендуємо вам підходити до нього з особливою ретельністю. Якщо ви зможете все зробити правильно, а також прорахуєте всі особливості, прислухаючись до наших рекомендацій, то в результаті ви отримаєте прекрасне житло, яким зможете насолоджуватися довгі роки.

Коментарі

Товар додано для порівняння.